İşçilerin arazisine Saray tarafından hukuksuz şekilde el konuldu

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, işçilerin Urla’daki 45 yıllık arazisine hukuksuz bir biçimde Saray tarafından el koyulduğunu söyledi. Eski DİSK Genel Başkanı, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko İzmir Urla‘da Cumhurbaşkanı Erdoğan için yapılan Saray hakkında konuştu. Beko, işçilerin Urla’daki 45 yıllık arazisine hukuksuz bir biçimde Saray tarafından el koyulduğunu söyledi. “DİSK ve Genel-İş Sendikasının unutulmaz Genel Başkanı Abdullah Baştürk ve arkadaşları tarafından […]

AKP, ülkenin kimyasını da ruh halini de bozdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 3 yılda psikiyatri kliniklerine 7 milyon 953 bin 651 kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 3 yılda psikiyatri kliniklerine 7 milyon 953 bin 651 kişinin başvuru yaptığını açıkladı. CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, “AKP, ülkenin kimyasını da ruh halini de bozdu” dedi.

‘Deprem vergileri nerede?’

Öğrenciler tarafından Marmaray’ın tutacak yerlerine asılan “Deprem Vergileri Nerede?” yazılı dövizler, görevliler tarafından toplandı. Öğrenciler, üzerinde “Son 20 yılda toplanan 70 milyar deprem vergisinin akıbeti bilinmezken, deprem bölgesine yapılmak istenen Kanal İstanbul’a ayrılan bütçe 76 milyar. Deprem değil, rant ve talan siyaseti öldürür. Deprem vergileri nerede?” yazılı kağıtlar astı.

Macron: Türk gemilerinin Suriyeli paralı askerleri Libya’ya götürdüğünü tespit ettik

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ortak basın toplantısında Libya konusunda AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı suçlayan açıklamalar yaptı. Türk mevkidaşını Libya için düzenlenen Berlin Konferansı’nda verdiği sözleri tutmamakla itham eden Fransa Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın Suriyeli paralı askerleri Türk gemileriyle Libya’ya taşıdığı suçlamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu: Nereye gitti bu paralar?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, siyasi iktidarın her kuruşun hesabını millete vermek zorunda olduğunu vurgulayarak, deprem vergilerinden toplanan 34 milyar doların akıbetini sordu. Kılıçdaroğlu, “Nereye harcadınız siz bu deprem vergilerini? Nereye gitti bu paralar? Bütün vatandaşların bu soruyu sorması lazım” dedi.

Depremin araştırılması AKP oylarıyla reddedildi

Türkiye Elazığ’da yaşanan deprem felaketiyle sarsıldı. Yaşanan yıkımların ardından ülkede depremle ilgili önlem alınması gerektiği hemen her siyasi tarafından belirtildi. HDP, olası bir depremde meydana gelebilecek hasarların önlenebilmesi için alınacak tedbirlerin belirlenmesi ve mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamada, depremle ilgili komisyon kurulması istemi AKP’li vekillerin oyuyla reddedildi.

Dinci profesörden skandal paylaşım

Yıldız Teknik Üniversitesi profesörü Bedri Gencer Elazığ’daki depremle ilgili Twitter’dan skandal bir paylaşımda bulundu. Gencer yaptığı paylaşımda “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak, gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” dedi. Gerici profesör, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı, gelen tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kaldı.

Elazığ Valiliği’nden deprem haberleri yapan gazeteci hakkında suç duyurusu

Gazeteci Serdar Akinan, KRT TV’de katıldığı programda Elazığ’da meydana gelen depremin ardından enkaz altındaki arama-kurtarma çalışmaları esnasında bir skandala şahit olduğunu söyledi. Akinan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraf çektirmesi için Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) yetkilisinin enkaz altındaki kadını 1 saat beklettiği iddiasında bulundu. Elazığ Valiliği,  gazeteci […]

Türkiye; İhvan lideleri için yuvadır

Türkiye, 30 Haziran devriminden beri  terörist İhvanlar için sığınma yuvaları oldu. Türkiye’de sadeve İhvan liderleri yok ama bütün terörist için büyük bir yuvadır. Bu adamlar Türkiye’de kirli planlar yapıyorlar. Türkiye de zarar veriyorlar. Devlet bütçesinden bir kısım alıyorlar. onlar resmen bizim ülkemizi işgal ediyorlar. Bu adamlar çok tehlikeli. Moataz Matar, Mohamed Naser, Ayman Nour ve […]

Matar; İhvan’ın kirli adamı

Şark’ta program sunucusu Moataz Matar her gün İhvan kanalları çıkıyor ve yeni yalanları söyliyor. Matar gerekçekte Mısırlı adamı değil ama vatanından nefret eden biridir. Televeziyonda çıkıp Mısır ve Mısır devlet adamlarını eleştiriyor. Ayrıca, çok yüksek bir maaş alıyor. İhvanlar hüküme dönmek için elinden her gelen yapıyor. o sadece iktidar ve nefüz seviyor.